Tigers Official Sponsor

Boys Varsity Track, Girls Varsity Track · Track Results: Russellville Meet #3


Russellville Track Meet #3 – 4/10/2018
Russellville HS Golden Tiger Stadium, Russellville, AL

HS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Jasmine Bridgeforth 12 Athens High School 19.76 NWI 2 10
2 Heather Adams 12 Colbert County 20.18 NWI 2 8
3 Jamarea Harris 10 Colbert County 20.36 NWI 1 6
4 Jamicia Bates 9 Deshler High School 21.11 NWI 2 5
5 Nasheema Hayth 11 Colbert County 21.38 NWI 1 4
6 Jackie Padron 8 Deshler High School 21.68 NWI 2 3
7 Mary Kate Sapp 10 Hatton 23.91 NWI 1 2
8 Lauren Parker 7 Hatton 25.82 NWI 1 1

HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Michael Stephens 12 Athens High School 17.79 NWI 2 10
2 Jamarius Jones 11 Deshler High School 19.38 NWI 2 8
3 Nolan Stracener 10 Colbert County 19.82 NWI 2 6
4 Perry Kirby 12 Athens High School 20.64 NWI 1 5
5 Elijah McAbee 9 Hatton 21.45 NWI 1 4
6 Joshua Bradley 9 Cherokee 21.50 NWI 2 3
7 Brayden Harden 9 Colbert County 22.07 NWI 1 2
8 Brannon Dellaporta 10 Hatton 23.09 NWI 1 1
9 Josh Perry 9 Hatton 23.92 NWI 1

HS Girls 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Hatton A 12:59.21 10
1) Alondra Aranda 2) Neidyn Lopez
3) Halle Grace Phillips 4) Mary Kate Sapp

HS Boys 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Russellville A 10:21.94 10
2 Hatton A 10:31.80 8
1) Tyler Barringer 2) Jairo Lopez
3) Elijah McAbee 4) Kagen Sutton

HS Girls 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Colbert County A 53.19 10
1) Catara Allen 2) Aliedra Bonner
3) Larynn Clopton 4) Chelsea Leach
2 Deshler High School A 53.45 8
1) Molli Kimbrough 2) Shamari Thirlkill
3) Jamicia Bates 4) MaKiyah Grimes
3 Clements A 1:02.98 6
1) Natalia Herndon 2) Darby Moore
3) Addison McFarland 4) Michelle Trent
4 Hatton A 1:03.64 5
1) Alondra Aranda 2) Kaysie Dellaporta
3) Hayle Ortiz 4) Lauren Parker
5 Cherokee A 1:04.80 4
1) Lakon Bunt 2) Tyashia Nightingale
3) Kaitlyn Parsons 4) Raven Qualls

HS Boys 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Athens High School A 43.46 10
1) Micah Boles-White 2) KeAndre Jones
3) Jackson Lefevre 4) Logan Smothers
2 Deshler High School A 46.34 8
1) Jamarius Jones 2) Xavier Trotter
3) Jacoby Belue 4) Malik Southern
3 Hatton A 49.90 6
1) Jesse Borden 2) Joseph Crumpton
3) Jaxson Mitchell 4) Ty Parker
4 Cherokee A 54.93 5
1) Joshua Bradley 2) Gage Pugh
3) Taylor Smith 4) Javior Strong

HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kasey Eziekel 10 Colbert Heights 6:07.60 10
2 Naydelin Momentey 10 Russellville 6:15.35 8
3 Neidyn Lopez 8 Hatton 6:55.53 6
4 Darby Moore 11 Clements 6:58.11 5
5 Sydney McKinnon 8 Mars Hill Bible 7:00.12 4
6 Emily Hill 7 Deshler High School 7:12.81 3
7 Dakoda Sellers 8 Deshler High School 7:14.62 2
8 Alondra Aranda 10 Hatton 7:24.10 1

HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Elijah Frankel 10 Athens High School 5:00.37 10
2 Justin Howard 10 Russellville 5:13.33 8
3 Jairo Lopez 9 Hatton 5:15.50 6
4 Cody Hill 9 Deshler High School 5:19.70 5
5 Matthew Waldron 10 Athens High School 5:35.79 4
6 Austin Jones 10 Colbert Heights 5:45.54 3
7 Charlie Felix 10 Russellville 5:46.25 2
8 Hunter Harville 9 Hatton 6:04.58 1
9 Bryson Stout 7 Colbert Heights 6:11.54
10 Albaro Francisco 10 Russellville 6:35.86
11 Tyler Bates 9 Mars Hill Bible 6:40.91

HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 MaKiyah Grimes 11 Deshler High School 1:05.32 3 10
2 MacKenzie Blackwood 10 Winston County High 1:08.57 3 8
3 Myia Blackwell 10 Athens High School 1:08.86 3 6
4 Taylor Aikerson 12 Deshler High School 1:10.78 3 5
5 Patrea Key 11 Colbert County 1:14.43 2 4
6 Neidyn Lopez 8 Hatton 1:15.19 3 3
7 Jackie Padron 8 Deshler High School 1:15.41 2 2
8 Stephanie Fuentes 12 Russellville 1:17.07 2 1
9 Addison McFarland 9 Clements 1:17.61 2
10 Zoe Henson 8 Colbert Heights 1:22.05 2
11 Catara Allen 11 Colbert County 1:23.61 3
12 Kaitlyn Parsons 9 Cherokee 1:23.63 2
13 Tyashia Nightingale 7 Cherokee 1:24.93 1
14 Samia Goodwin 10 Colbert County 1:27.03 1
15 Miya Goodloe 7 Cherokee 1:29.97 1
16 Melissa Gaspar 9 Russellville 1:34.66 1

HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 KeAndre Jones 12 Athens High School 53.24 6 10
2 Hamilton Pressnell 10 Athens High School 55.01 6 8
3 Tyriq Cash 12 Athens High School 56.11 6 6
4 Jamal Hubbard 10 Russellville 56.14 6 5
5 Ashaad Williams 9 Russellville 56.27 4 4
6 Hayden Stutts 11 Deshler High School 56.81 6 3
7 Duke Taylor 11 Colbert County 57.14 4 2
8 J.D. Price 10 Russellville 58.41 5 1
9 Joseph Crumpton 10 Hatton 59.03 4
10 Cashad Williams 11 Deshler High School 59.80 5
11 Skyler Gault 10 Colbert Heights 1:02.28 3
12 Caden Watts 9 Russellville 1:03.69 3
13 Carter Reed 9 Hatton 1:04.62 3
14 Asante Perkins 11 Colbert County 1:05.61 2
15 Jaxon Hallmark 10 Russellville 1:06.04 1
16 Brandon Witmuss 8 Clements 1:08.56 2
17 Luke Powers 11 Mars Hill Bible 1:09.62 2
18 Zach Johnson 10 Colbert County 1:11.24 2
19 Dee Ricks 10 Cherokee 1:14.54 1
20 Walker Underwood 7 Mars Hill Bible 1:15.14 1
21 Kagen Sutton 11 Hatton 1:26.21 1

HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Larynn Clopton 12 Colbert County 13.33 NWI 4 10
2 Aliedra Bonner 12 Colbert County 13.71 NWI 2 8
3 Tiana Young 9 Athens High School 13.92 NWI 4 6
4 Kendra Smith 10 Athens High School 13.94 NWI 4 5
5 Treyvia Pruitt 9 Russellville 14.47 NWI 3 4
6 Shamari Thirlkill 10 Deshler High School 14.59 NWI 4 3
7 Molli Kimbrough 9 Deshler High School 14.90 NWI 4 2
8 Jamicia Bates 9 Deshler High School 14.93 NWI 3 1
9 Asya Williams 10 Colbert Heights 14.94 NWI 3
10 Kaysie Dellaporta 8 Hatton 15.33 NWI 2
11 Michelle Trent 11 Clements 15.46 NWI 3
12 Chelsea Leach 12 Colbert County 15.53 NWI 4
13 Raven Qualls 8 Cherokee 15.69 NWI 3
14 Lilly Chandler 8 Mars Hill Bible 15.91 NWI 2
15 Tyashia Nightingale 7 Cherokee 16.43 NWI 1
16 Lauren Parker 7 Hatton 16.45 NWI 2
17 Hayle Ortiz 7 Hatton 16.46 NWI 2
18 Xaria Hollingsworth 12 Russellville 16.56 NWI 1
19 Kaitlyn Parsons 9 Cherokee 16.92 NWI 2
20 Natalia Herndon 9 Clements 16.93 NWI 1
21 Yada Thompson 9 Russellville 17.42 NWI 1

HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Micah Boles-White 12 Athens High School 11.54 NWI 5 10
2 Logan Smothers 10 Athens High School 11.57 NWI 5 8
3 Malik Southern 12 Deshler High School 12.11 NWI 5 6
4 Jackson Lefevre 11 Athens High School 12.38 NWI 5 5
5 Ashaad Williams 9 Russellville 12.42 NWI 4 4
6 Taylor Smith 10 Cherokee 12.52 NWI 1 3
7 Xavier Trotter 11 Deshler High School 12.73 NWI 3 2
8 Ethan Smith 10 Colbert County 12.73 NWI 1 1
9 Ty Parker 11 Hatton 12.84 NWI 5
10 lucus Isbell 11 Colbert County 12.84 NWI 4
11 Ivan Coil 11 Mars Hill Bible 12.87 NWI 3
12 Tyleen Renolds 11 Colbert County 12.91 NWI 2
13 Cashad Williams 11 Deshler High School 13.20 NWI 2
13 Jesse Borden 12 Hatton 13.20 NWI 4
15 Jaxson Mitchell 9 Hatton 13.27 NWI 2
16 Caden Watts 9 Russellville 13.35 NWI 3
17 Xavier Hollingsworth 11 Russellville 13.49 NWI 2
18 Walker Underwood 7 Mars Hill Bible 14.40 NWI 1
19 Brandon Witmuss 8 Clements 15.54 NWI 1
20 Gage Pugh 9 Cherokee 16.04 NWI 3

HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kasey Eziekel 10 Colbert Heights 2:48.23 10
2 April Nails 12 Athens High School 2:48.28 8
3 Naydelin Momentey 10 Russellville 2:51.93 6
4 Darby Moore 11 Clements 3:09.44 5
5 Dakoda Sellers 8 Deshler High School 3:10.23 4
6 Addison McFarland 9 Clements 3:11.86 3
7 Sydney McKinnon 8 Mars Hill Bible 3:12.88 2
8 Emily Hill 7 Deshler High School 3:13.09 1
9 Mary Kate Sapp 10 Hatton 3:13.13
10 Ari Owens 8 Mars Hill Bible 3:54.39

HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Justin Howard 10 Russellville 2:17.08 2 10
2 Kolter Lindsay 12 Athens High School 2:17.82 2 8
3 Cody Hill 9 Deshler High School 2:22.69 2 6
4 Jairo Lopez 9 Hatton 2:25.55 1 5
5 Charlie Felix 10 Russellville 2:31.04 2 4
6 Kage Malone 9 Russellville 2:38.90 1 3
7 Skyler Gault 10 Colbert Heights 2:40.02 2 2
8 Albaro Francisco 10 Russellville 2:44.30 2 1
9 Carson Flanagan 8 Hatton 2:45.60 1
10 Nicholas Jeffreys 9 Hatton 2:47.60 1
11 Allen Reyes 10 Colbert Heights 2:56.02 1
12 Zach Johnson 10 Colbert County 2:57.29 1
13 Jaxon Hallmark 10 Russellville 3:02.36 1
14 Tyler Bates 9 Mars Hill Bible 3:09.40 1
15 Ben Owens 8 Mars Hill Bible 3:25.28 1

HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Larynn Clopton 12 Colbert County 28.27 NWI 4 10
2 Kendra Smith 10 Athens High School 29.23 NWI 4 8
3 Treyvia Pruitt 9 Russellville 30.68 NWI 3 6
4 Nasheema Hayth 11 Colbert County 30.84 NWI 3 5
5 Shamari Thirlkill 10 Deshler High School 30.87 NWI 4 4
6 Saige Blanton 11 Winston County High 31.64 NWI 3 3
7 Kaysie Dellaporta 8 Hatton 32.58 NWI 3 2
8 Molli Kimbrough 9 Deshler High School 32.73 NWI 3 1
9 Asya Williams 10 Colbert Heights 32.93 NWI 4
10 Chelsea Leach 12 Colbert County 33.83 NWI 2
11 Lauren Parker 7 Hatton 34.67 NWI 2
12 Tyashia Nightingale 7 Cherokee 34.75 NWI 1
13 Raven Qualls 8 Cherokee 35.15 NWI 2
14 Michelle Trent 11 Clements 35.23 NWI 3
15 Xaria Hollingsworth 12 Russellville 35.25 NWI 2
16 Hayle Ortiz 7 Hatton 35.65 NWI 2
17 Yada Thompson 9 Russellville 36.82 NWI 1
18 Allison Bailey 8 Winston County High 37.24 NWI 1
19 Natalia Herndon 9 Clements 37.24 NWI 2
20 Arleigh Breedwell 7 Winston County High 37.38 NWI 1
21 Lakon Bunt 7 Cherokee 40.90 NWI 1

HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Logan Smothers 10 Athens High School 23.45 NWI 5 10
2 Micah Boles-White 12 Athens High School 23.64 NWI 5 8
3 Malik Southern 12 Deshler High School 24.47 NWI 5 6
4 Jacoby Boykin 11 Athens High School 25.42 NWI 5 5
5 Ashaad Williams 9 Russellville 25.68 NWI 4 4
6 J.D. Price 10 Russellville 26.61 NWI 4 3
7 Caden Watts 9 Russellville 26.72 NWI 3 2
8 lucus Isbell 11 Colbert County 27.09 NWI 4 1
9 Xavier Hollingsworth 11 Russellville 27.65 NWI 1
10 John Phillips 10 West Morgan 27.95 NWI 2
11 Jesse Borden 12 Hatton 28.38 NWI 4
12 Brandon Witmuss 8 Clements 32.79 NWI 2
13 Javar Strong 10 Cherokee 33.76 NWI 2
14 Dee Ricks 10 Cherokee 35.91 NWI 1

HS Girls 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Nyah Looney 10 Athens High School 55.51 2 10
2 Catara Allen 11 Colbert County 58.65 2 8
3 Kaysie Dellaporta 8 Hatton 1:00.09 2 6
4 Dakoda Sellers 8 Deshler High School 1:00.61 1 5
5 Stephanie Fuentes 12 Russellville 1:01.18 2 4
6 Heather Adams 12 Colbert County 1:04.03 1 3
7 Jamarea Harris 10 Colbert County 1:04.18 1 2
8 Jackie Padron 8 Deshler High School 1:11.70 1 1

HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Austin Gregory 12 Colbert County 49.13 3 10
2 Jamarius Jones 11 Deshler High School 49.22 3 8
3 Brayden Harden 9 Colbert County 50.81 2 6
4 Kobee Horton 10 Athens High School 51.89 1 5
5 Josh Perry 9 Hatton 53.10 2 4
6 Carson Flanagan 8 Hatton 56.98 1 3
7 Tyler Barringer 12 Hatton 56.99 1 2

HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kasey Eziekel 10 Colbert Heights 14:06.67 10

HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Cody Hill 9 Deshler High School 12:00.73 10
2 Jairo Lopez 9 Hatton 12:09.35 8
3 Hunter Harville 9 Hatton 13:26.22 6

HS Girls 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Hatton A 5:27.22 10
1) Kendal Crowell 2) Grace Ann Johnson
3) Neidyn Lopez 4) Hayle Ortiz
2 Deshler High School A 5:43.83 8
1) Molli Kimbrough 2) Shnijah Sanford
3) Jackie Padron 4) MaKiyah Grimes

HS Boys 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Deshler High School A 4:46.03 10
1) Malik Southern 2) Hayden Stutts
3) Jacoby Belue 4) Kevin Padron
2 Hatton A 4:51.87 8
1) Joseph Crumpton 2) Elijah McAbee
3) Carter Reed 4) Blake Whitaker

HS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Larynn Clopton 12 Colbert County 15-10.00 NWI 2 10
2 Jasmine Bridgeforth 12 Athens High School 13-11.00 NWI 2 8
3 Saige Blanton 11 Winston County High 12-08.00 NWI 2 6
4 Tiana Young 9 Athens High School 12-07.00 NWI 2 5
5 Kendal Crowell 10 Hatton 12-03.00 NWI 2 4
6 Olivia Owens 11 Mars Hill Bible 12-02.00 NWI 2 3
7 Patrea Key 11 Colbert County 12-00.00 NWI 1 2
8 Taylor Aikerson 12 Deshler High School 11-09.00 NWI 2 1
9 MacKenzie Blackwood 10 Winston County High 11-08.00 NWI 2
10 Halle Grace Phillips 10 Hatton 11-04.00 NWI 1
11 Journey Sutton 10 Hatton 10-00.50 NWI 2
12 Samia Goodwin 10 Colbert County 9-09.00 NWI 1
13 Ari Owens 8 Mars Hill Bible 8-00.50 NWI 1

HS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 KeAndre Jones 12 Athens High School 17-11.00 NWI 2 10
2 Perry Kirby 12 Athens High School 17-08.00 NWI 2 8
3 Ivan Coil 11 Mars Hill Bible 17-06.00 NWI 2 6
4 Ty Parker 11 Hatton 17-04.00 NWI 2 5
5 Jacoby Boykin 11 Athens High School 16-10.00 NWI 2 4
6 Hayden Stutts 11 Deshler High School 16-09.00 NWI 2 3
7 Austin Gregory 12 Colbert County 15-04.00 NWI 1 2
8 Brannon Dellaporta 10 Hatton 15-02.00 NWI 1 1
9 Gage Pugh 9 Cherokee 14-08.00 NWI 2
10 Cashad Williams 11 Deshler High School 14-07.00 NWI 1
11 Jaxson Mitchell 9 Hatton 14-01.00 NWI 1

HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Jasmine Bridgeforth 12 Athens High School 28-09.00 NWI 9
1 Saige Blanton 11 Winston County High 28-09.00 NWI 9
3 Taylor Aikerson 12 Deshler High School 28-04.00 NWI 6
4 MacKenzie Blackwood 10 Winston County High 26-10.00 NWI 5

HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Braden Gross 10 Athens High School 38-09.00 NWI 10
2 Xavier Trotter 11 Deshler High School 35-04.00 NWI 8
3 Hamilton Pressnell 10 Athens High School 34-07.00 NWI 6
4 Duke Taylor 11 Colbert County 32-02.00 NWI 5

HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Tiana Young 9 Athens High School 4-03.00 10
2 Samia Goodwin 10 Colbert County 4-01.00 8

HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kobee Horton 10 Athens High School 5-05.00 10
2 Jaylen Merritt 9 Colbert County 5-04.00 8

High School Girls Javelin
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Terah Jackson 11 Colbert Heights 83-04 10
2 Kaylee Willingham 10 Colbert Heights 76-01 8
3 Kaitlon Love 11 Athens High School 68-00 6
4 Maddie Roberts 7 Deshler High School 67-00 5
5 Chelsea Leach 12 Colbert County 62-08 4
6 Arleigh Breedwell 7 Winston County High 57-04 3
7 Madison Jackson 12 Deshler High School 55-05 2
8 Riley Grissom 10 Hatton 54-03 1
9 Ashton Thomas 8 Winston County High 50-07
10 Bre Ricks 9 Colbert County 50-03
11 Halle Grace Phillips 10 Hatton 45-01
12 Kendal Crowell 10 Hatton 43-01
13 Bethanie Cross 9 Clements 42-10

High School Boys Javelin
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Michael Stephens 12 Athens High School 125-00 2 10
2 Ethan Rinke 11 Athens High School 116-00 2 8
3 Brooks Scott 9 Russellville 115-00 2 6
4 Ryan Sanderson 11 Colbert Heights 98-00 1 5
5 Cade Smith 10 Hatton 91-00 2 4
6 Rico Baxter 11 Colbert County 88-00 2 3
7 Joseph Crumpton 10 Hatton 87-00 1 2
8 Nolan Stracener 10 Colbert County 86-00 1 1
9 Logan Simpson 10 Colbert Heights 85-00 2
10 Aiden Smith 8 Hatton 84-00 1
11 Kage Malone 9 Russellville 83-00 1
12 Chris Hood 11 Colbert County 74-00 1

HS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Madison Jackson 12 Deshler High School 31-06.00 2 10
2 Charleka Dye 11 Athens High School 30-05.00 2 8
3 Kaitlon Love 11 Athens High School 29-11.00 2 6
4 Melina Malone 8 Deshler High School 28-09.00 2 5
5 Jada Hampton 9 Deshler High School 28-05.00 2 4
6 Mykala Goodloe 10 Colbert County 24-00.00 2 3
7 Allie Black 9 Clements 23-10.00 2 2
8 Kayla Williams 8 Colbert Heights 23-09.00 1 1
9 Kylie Rinke 8 Athens High School 23-03.00 2
10 Honesty Stanley 11 Colbert County 22-00.00 2
11 Grace Ann Johnson 9 Hatton 21-10.00 1
12 Arleigh Breedwell 7 Winston County High 21-08.00 1
13 Carly Tubbs 8 Colbert Heights 21-05.00 1
14 Scarlette McAbee 10 Hatton 19-02.00 1
15 Emma Taylor 12 Cherokee 18-05.00 1
16 Bethanie Cross 9 Clements 18-03.00 1
17 Ashton Thomas 8 Winston County High 17-07.00 1
18 Seleena Randolph 9 Russellville 17-05.00 1

HS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Santravious Henderson 11 Athens High School 43-11.00 2 10
2 Caden Shoulders 10 Athens High School 42-08.00 2 8
3 Mackenzie Moore 12 Deshler High School 40-09.00 1 6
4 Ethan Rinke 11 Athens High School 40-03.00 2 5
5 Tyler Tubbs 11 Colbert Heights 40-00.00 2 4
6 Greg Champion 12 Deshler High School 37-09.00 1 3
7 Rico Baxter 11 Colbert County 37-08.00 1 2
8 Cade Smith 10 Hatton 32-02.00 2 1
9 Logan Simpson 10 Colbert Heights 30-05.00 1
10 Sam Rhodes 10 Deshler High School 29-06.00 1
11 Matevious Hollingsworth 11 Russellville 28-09.00 1
11 Aiden Smith 8 Hatton 28-09.00 2
13 Albaro Francisco 10 Russellville 26-11.00 1
14 Andrew Richardson 11 Colbert Heights 25-08.00 1

HS Girls Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Madison Jackson 12 Deshler High School 92-01 2 10
2 Charleka Dye 11 Athens High School 83-11 2 8
3 Kylie Rinke 8 Athens High School 82-08 2 6
4 Melina Malone 8 Deshler High School 73-07 2 5
5 Jada Hampton 9 Deshler High School 72-00 2 4
6 Allie Black 9 Clements 71-01 2 3
7 Kaitlynn McCraw 11 Colbert Heights 69-04 2 2
8 Honesty Stanley 11 Colbert County 56-00 1 1
9 Ashton Thomas 8 Winston County High 52-07 1
10 Mykala Goodloe 10 Colbert County 47-09 1
11 Amy Berry 8 Cherokee 47-07 1
12 Seleena Randolph 9 Russellville 45-10 1
13 Bre Ricks 9 Colbert County 44-06 1
14 Bethanie Cross 9 Clements 42-08 2
15 Arleigh Breedwell 7 Winston County High 42-03 1
16 Miya Goodloe 7 Cherokee 34-11 1

HS Boys Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 JaCaury Mason 10 Athens High School 122-08 2 10
2 Caden Shoulders 10 Athens High School 114-11 2 8
3 Ethan Rinke 11 Athens High School 111-03 2 6
4 Mackenzie Moore 12 Deshler High School 107-04 2 5
5 Tyler Tubbs 11 Colbert Heights 102-07 2 4
6 Desmin Horrison 12 Deshler High School 100-07 2 3
7 Brooks Scott 9 Russellville 94-10 2 2
8 Aiden Smith 8 Hatton 89-04 2 1
9 Sam Rhodes 10 Deshler High School 77-06 1
10 Ryan Sanderson 11 Colbert Heights 74-10 1
11 Matevious Hollingswor 11 Russellville 65-01 1
12 Andrew Richardson 11 Colbert Heights 60-03 1
13 Carsen Reed 8 Hatton 57-11 1
14 Jasper Crumpton 7 Hatton 41-03 1

High School Girls Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Deshler High School 120 28 10 14 16 45 7 0
2 Athens High School 119 25 8 20 0 34 32 0
3 Colbert County 106 37 0 31 10 8 20 0
4 Hatton 51 5 7 9 25 1 4 0
4 Colbert Heights 51 0 30 0 0 21 0 0
6 Winston County High Schoo 34 11 0 0 0 3 20 0
7 Russellville 29 11 14 4 0 0 0 0
8 Clements 24 0 13 0 6 5 0 0
9 Mars Hill Bible 9 0 6 0 0 0 3 0
10 Cherokee 4 0 0 0 4 0 0 0
High School Boys Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Athens High School 235 70 22 20 10 65 48 0
2 Deshler High School 100 17 21 16 18 17 11 0
3 Hatton 76 0 26 14 22 8 6 0
4 Russellville 69 23 28 0 10 8 0 0
5 Colbert County 49 4 0 24 0 6 15 0
6 Colbert Heights 18 0 5 0 0 13 0 0
7 Cherokee 11 3 0 3 5 0 0 0
8 Mars Hill Bible 6 0 0 0 0 0 6 0